Wpłacenie dowolnej kwoty przez bramkę płatności T-PAY

W tym artykule przedstawię w jakiś sposób można wpłacić dowolną kwotę poprzez system płatności T-PAY. Dzięki takiemu rozwiązaniu można np. wpłacić darowiznę na organizację pożytku publicznego (stowarzyszenie, fundację itp) oraz dokonać płatności w jakimkolwiek innym celu. Dzisiaj popularne są mikropłatności, które mogą zasilić konto organizacji, firmy. Poniżej przedstawię sposób konfiguracji krok po kroku. Jednak jeżeli chcieliby Państwo, żebyśmy pomogli w całej tej operacji od założenia konta, aż po pierwszą wpłatę przez pole wpłaty to zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

Cały proces przebiegać będzie następująco:

Założenie konta T-Pay

Na początku należy zarejestrować swoje konto. Można tego dokonać w tym miejscu:

https://register.tpay.com/

Wprowadzamy tam m.in. Imię, Nazwisko, Nazwę firmy lub instytucji, NIP, adres strony internetowej, adres siedziby itp. Następnie należy zweryfikować swoją tożsamość poprzez wykonanie jednorazowego przelewu na kwotę 10 zł (kwota ta pokrywa jednocześnie opłatę aktywacyjną).

Następnie należy ściągnąć ten skrypt i przejść do edycji pliku PHP

Przechodzimy do linii nr 27 i wprowadzamy wartości, jakie znajdziemy w swoim panelu T-PAY.

W polach opis i CRC wprowadzamy swoje informacje, które pozwolą nam w przyszłości łatwo rozpoznać płatności tego typu w panelu T-Pay.

W ściągniętym przez na pliku znajduje się również plik index.html. Należy go wysłać na serwer FTP razem z katalogiem Tpay, w którym znajduje się edytowany przez nas wcześniej plik payment.php.

Po wywołaniu adresu URL w przeglądarce ukaże się bardzo prosty formularz, w którym można już wpisać kwotę i dokonać płatności.

Wygląd formularza płatności możemy dowolnie edytować. Wystarczy wzbogacić go o arkusze styli. Dzięki temu możemy uzyskać następujący wygląd:

Projekt wyglądu czy to w postaci popup czy w postaci okienka postaramy się dla Państwa przygotować jeżeli wybiorą Państwo naszą firmę do wdrożenia.

 

To wszystko. Od teraz na naszej stronie będzie możliwość otrzymywania darowizny i dotacji.

 

Poza zadeklarowaną kwotą można przesłać także inne informacje. Które pozwolą nam na późniejszą łatwą identyfikację płatności np. po tytule płatności, jaką będzie można samemu wpisać.

 

 

Napisz do nas a pomożemy Ci stworzyć indywidualny formularz płatności np. jak ten pokazany na obrazku powyżej.