Potwierdzam, że firma Nautili Sp. z o.o. prowadziła na zlecenie Instytutu Badań Edukacyjnych, w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pod nazwą „Prowadzenie i rozwój Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji (etap 2)” audyty narzędzi informatycznych „Małe ZRK” oraz „Wiem, co umiem”.
Celem realizacji zamówienia było przeprowadzenie audytu prowadzącego do rozpoznania wszystkich potencjalnych błędów występujących w analizowanych narzędziach, zgodnie ze standardem WCAG 2.1. Audyt obejmował zarówno analizę ekspercką i testy automatyczne, skupiające się na ocenie zgodności rozwiązań zastosowanych w narzędziach z zasadami, wytycznymi i kryteriami sukcesu określonymi w standardzie WCAG 2.1, jak również badania z użytkownikami z niepełnosprawnościami.
W wyniku audytu firma Nautil Sp. z o.o. dostarczyła szczegółowy raport, w którym każdy odnaleziony problem/błąd został dokładnie opisany. W raporcie został również wskazany sposób rozwiązania każdego ze zdiagnozowanych problemów.
Badanie z użytkownikami z niepełnosprawnościami zostało przeprowadzone z udziałem osób niewidomych, niedowidzących i niesłyszących, które miały za zadanie przetestować narzędzia z wykorzystaniem oprogramowania asystującego.
Chcę także podkreślić, że w porównaniu z innymi wykonawcami podobnych audytów, firma Nautili Sp. z o.o. wykazała się bardzo dużą elastycznością i dyspozycyjnością w podejściu do realizacji zadania. Pracownicy firmy Nautili Sp. z o.o. w ponadstandardowy sposób dzielili się wiedzą i doświadczeniem z dostosowywania stron internetowych do potrzeb osób ze specjalnymi potrzebami.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z profesjonalizmu, zaangażowania i jakości pracy dostarczonej przez firmę Nautil Sp. z o.o. Wszystkie prace zostały wykonane rzetelnie, terminowo i z należytą starannością. Serdecznie polecamy firmę Nautil Sp. z o.o. jako kompetentnego partnera w zakresie audytów dostępności cyfrowej.
Współpraca z firmą Nautil z siedzibą w Kosakowie, 81-198, Kosakowo, ul. Chrzanowskiego 2, miała miejsce przy okazji realizacji projektu pt „Opracowanie i upowszechnienie narzędzi diagnostycznych do oceny zdolności poznawczych dzieci i młodzieży”, realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Szczegółowy zakres_wykonanych_prac usług polegał na:
przeprowadzeniu audytu weryfikującego standard WCAG 2.1 na poziomie AA.
m.in. wykonanie audytu eksperckiego i reaudytu opracowanej aplikacji elektronicznej zawierającej narzędzia diagnostyczne w obszarze poznawczym dla poradni psychologiczno-pedagogicznych.
Aplikacja wykonana została w technologii webowej jak i desktopowej.
Łączny koszt wykonania usługi wyniósł 35 055 zł brutto.
W imieniu Uniwersytetu SWPS wyrażam pozytywną opinię o współpracy z firmą Nautil. Wszystkie powierzone zadania wykonane zostały zgodnie z umową, profesjonalnie i terminowo.
Dodatkowo firma wskazała również sposoby naprawienia usterek i radziła w jaki sposób można zwiększyć użyteczność aplikacji.
Polecamy firmę Nautil jako solidnego i stabilnego partnera i wykonawcę.
Niniejszym potwierdzam, że firma Nautil z siedzibą w Kosakowie ul. Chrzanowskiego 2 zrealizowała audyt materiałów postdiagnostycznych w ramach projektu „Opracowanie i upowszechnianie narzędzi diagnostycznych do oceny zdolności poznawczych dzieci i młodzieży”. Projekt realizowany jest przez Instytut Badań Edukacyjnych w partnerstwie z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym. Projekt nadzorowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki i finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza, Edukacja, Rozwój”.
Celem projektu jest opracowanie, wdrożenie i upowszechnienie zestawu narzędzi diagnostycznych dla obszaru poznawczego, przeznaczonych dla osób w wieku 3-25 lat, w tym uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE) i z niepełnosprawnościami. Narzędzia te docelowo mają wspierać specjalistów z poradnipsychologiczno-pedagogicznych wudzielaniu pomocy uczniom na każdym etapie edukacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem ucznia młodszego oraz dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Zakres prac obejmował audyt pod względem zgodności materiałów postdiagnostycznych (29 stron A4) z zasadami WCAG 2.1 na poziomie AA, w szczególności:
Firma wywiązała się ze swoich zobowiązań w sposób rzetelny i terminowy.
Uwagi przedstawione w raportach były opisane w sposób szczegółowy wraz ze wskazówkami, umożliwiającymi poprawienie dokumentów.
Po zakończonym audycie zapewniono możliwość bezpośrednich konsultacji i omówienia u wag.
Wszystkie prace zostały wykonane z należytą starannością.
Niniejszym potwierdzam, ze Nautil z siedzibą w Kosakowie ul. Chrzanowskiego 2, zrealizowała dla firmy SafeKiddo usługi audytu aplikacji mobilnych, Windows oraz serwisu Web w zakresie weryfikacji zgodności aplikacji i platform z WCAG w standardzie 2.1 (poziom AA) oraz doradztwa we wdrożeniu wymagań określonych w Ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Zakres prac obejmował wykonanie audytu aplikacji mobilnych, opartych na systemie iOS i Android, aplikacji webowej oraz aplikacji pod system operacyjny Windows.
W ramach w/w prac zostały wykonane następujące czynności:
Łączna wartość zamówienia opiewała na kwotę 21 tys. zł netto.
Firma wywiązała się ze swoich zobowiązań w sposób rzetelny i terminowy.
Uwagi przedstawione w raportach były opisane w sposób szczegółowy wraz z wskazówkami jak je usunąć.
Wszystkie prace zostały wykonane z należytą starannością.
Ośrodek Rozwoju Edukacji z siedzibą w Warszawie przy Al. Ujazdowskich 28 informuje, iż zgodnie z umowami nr 131/ZUZP/2020, 132/ZUZP/2020 z dnia 07.02.2020 r. firma NAUTIL LESZEK CHOJNICKI z siedzibą w Kosakowie (81-198), ul. Chrzanowskiego 2 NIP: 587-157-14-64, w związku z realizacją projektu „Tworzenie e-materiałów dydaktycznych do kształcenia ogólnego – etap II”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach II Osi Priorytetowej Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działania 2.10 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014–2020, w wyniku przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Sukcesywna ocena e-materiałów dydaktycznych pod kątem spełnienia wymagań standardu WCAG 2.0. na poziomie AA”, nr postępowania: WA-ZUZP.2611.136.2019 świadczyła usługi dotyczące sukcesywnej oceny i zgłaszania uwag do e-materiałów dydaktycznych z przedmiotów: biologia i filozofia pod kątem spełniania wymagań standardu WCAG 2.0. na poziomie AA .
Przedmiotem powyższych Umów było:
sukcesywna ocena i zgłaszaniu uwag do określonej liczby e-materiałów dydaktycznych pod kątem spełniania wymagań standardu WCAG 2.0. na poziomie AA;
powtórna ocena e-materiałów dydaktycznych pod kątem uwzględniania zgłoszonych uwag przez autorów e-materiałów dydaktycznych (jeżeli dotyczyło);
odbiór e-materiałów dydaktycznych – zatwierdzenie e-materiałów dydaktycznych, spełniających kryteria określone w standardzie dostępności lub odrzucenie e-materiałów, które nie spełniały kryteriów określonych w standardzie dostępności;
współpraca z autorami e-materiałów dydaktycznych – przekazywanie uwag
z oceny e-materiałów dydaktycznych, odpowiedzi na ewentualne zastrzeżenia co do sposobu oceny e-materiałów.
Usługa była świadczona on-line za pośrednictwem platformy epodreczniki.pl.
Łącznie Wykonawca ocenił 958 e-materiałów dydaktycznych z ww. przedmiotów.
© copyright 2024