Firma Nautil istnieje na rynku od 14 lat i posiada szerokie doświadczenie w tworzeniu dostępnych stron internetowych.

Nasza działalność obejmuje zarówno budowę, audytowanie stron, jak i udzielanie porad. Współpracujemy z osobami niepełnosprawnymi oraz angażujemy się w pomoc tym środowiskom, m.in. poprzez współpracę z szkołami. Naszym celem jest zapewnienie większej samodzielności zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i starszym poprzez udostępnianie materiałów cyfrowych.

Dzięki naszemu inżynieryjnemu doświadczeniu, uczestniczymy w Programie Dostępność Plus, gdzie pracujemy nad prototypem kiosku multimedialnego dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bierzemy również udział w programie Inkubator Wielkich Jutra, gdzie nasz projekt „Generator tekstu ETR” przechodzi drugi etap oceny. Dotychczas przeprowadziliśmy audyty dostępności cyfrowej dla różnych instytucji, takich jak Ośrodek Edukacji Narodowej czy firma Safekiddo oraz uczelnie wyższe.

W ramach naszych działań udostępniliśmy projekt generatora deklaracji dostępności, który jest w pełni zgodny z obowiązującym rozporządzeniem. Oferuje on możliwość wyboru szablonu, a wynik generowany jest w formatach PDF, TXT i HTML. Projekt ten wkrótce zostanie promowany w Internecie.

Obecnie naszą firmę tworzy zespół składający się z 4 programistów, 2 grafików, 1 specjalisty od WCAG oraz 4 osób niepełnosprawnych. Współpracujemy ze sobą od kilku lat i wszyscy angażujemy się w nasze projekty. W związku z rozwojem firmy, planujemy rozbudowę biura o dodatkowe pomieszczenie oraz mały warsztat R&D.

Dodatkowo, trzy osoby z naszej firmy prowadzą stowarzyszenie Aktywne Kosakowo, które aktywnie działa w lokalnej społeczności (więcej informacji na stronie https://aktywnekosakowo.pl/projekty).

Mamy nadzieję, że nasza dotychczasowa współpraca została dobrze oceniona, co potwierdzają nasze referencje.

Nasz zespół

Marta Chojnicka

Obsługa klienta

Magda Chełmicka

Specjalista ds. dostępności.

Maciej Budzisz

Web Developer, Specjalista ds. dostępności

Leszek Chojnicki

CEO

Karolina Rzepa

Specjalista ds. dostępności.

Jędrzej Parzuchowski

Web Developer

Jakub Krauze

Jakub Krauze

SPEJCALISTA DS. DOSTĘPNOŚCI

Ewa Strzelecka

Specjalista ds. dostępności.

Ilustracja przedstawia kobietę w krótkich włosach. Jest to architekt ds dostępności architektonicznej Dorota Sipurzyńska.

Dorota Sipurzyńska

SPEJCALISTA DS. DOSTĘPNOŚCI ARCHITEKTONICZNEJ

Damian Wasilewski

PROGRAMISTA

"Magia nadal istnieje, nawet jeśli wiesz jak coś jest zrobione."
Terry Pratchett