Tajniki pozycjonowania stron www

pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron www.

Pozycjonowanie stron internetowych od lat fascynuję nie tylko specjalistów SEO i webmasterów, ale również wszystkich właścicieli stron internetowych. Wiele osób z wyżej wymienionych grup nadal sądzi, że pozycjonowanie jest procesem krótkotrwałym i jednorazowym. Nic bardziej mylnego! Pozycjonowanie to proces długotrwały i wielorazowy, który musi być powtarzany w pewnym okresie czasu.

Jak wybierać słowa kluczowe

Pozycjonowanie stron www – dobór słów kluczowych.

Sam proces pozycjonowania rozpoczyna się od doboru słów kluczowych. To właśnie wybranie słów kluczowych jest jednym z najistotniejszych aspektów pozycjonowania stron internetowych. Dobrze wyselekcjonowane słowa kluczowe cechuję muszą przede wszystkim dużą ilością miesięcznych wyszukiwań i niską konkurencją. Słowa kluczowe muszą, także dobrze precyzować branżę, której dotyczy strona i zawężać grupę docelową. Przykładowo, zajmując się sprzedażą tanich książek dla dzieci, nie będziemy pozycjonować strony na frazę „książki”, gdyż jest ona zbyt ogólna i prowadzić może na stronę osoby kompletnie niezainteresowane tym tematem. Zamiast tego skupimy się na mocnych stronach naszego biznesu i na sprecyzowaniu grupy docelowej. Mocną stroną biznesu jest oferowanie tanich książek, natomiast grupą docelową są osoby szukające książek dla dzieci. Dobrą frazą w tym wypadku może być połączenie tych dwóch cech, czyli np.: „Tanie książki dla dzieci”. Takie konstruowanie słów kluczowych nie tylko przełoży się na zwiększenie odwiedzin, ale również skutkować będzie zwiększeniem konwersji produktów i usług oferowanych na stronie.

 

Pozycjonowanie stron www

Pozycjonowanie stron www – optymalizacja strony internetowej.

Następnym istotnym aspektem w procesie pozycjonowania jest analiza i optymalizacja strony internetowej. Za pomocą narzędzi dla webmastera wskazuje się wszystkie błędy widniejące na stronie www. Mogą to być błędy w strukturze, nawigacji i kodzie strony. Weryfikuje się, również które czynniki na stronie wpływać mogą na negatywną pozycję strony w wyszukiwarkach. Wszystkie te czynności wykonane mogą przy użyciu odpowiednich narzędzi i wtyczek SEO, jednak umiejętne ich wykorzystanie gwarantuje jedynie specjalista ds. SEO. Trzeba, także pamiętać, że każda zmiana wykonana na stronie indeksowana jest dopiero po jakimś czasie przez roboty Google. Zazwyczaj na pozytywne efekty poczekać trzeba kilka tygodni, a czasem nawet kilka miesięcy.

 

Zdobywanie backlinków SEO

Pozycjonowanie stron www – linkowanie.

Kolejną czynnością, która jest niezbędna w pozycjonowaniu jest linkowanie. Umiejętne zdobywanie linków z różnych wartościowych źródeł potrafi diametralnie podnieść pozycję strony w wyszukiwarkach internetowych. Linkowanie strony podzielić można na dwie kategorie – linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne. Linkowanie wewnętrzne polega na zdobywaniu linków w obrębie swojej witryny. W każdym swoim wpisie odsyła się do innego powiązanego z nim wpisu. Dzięki takiemu postępowaniu tworzy się pewnego rodzaju sieć wewnętrzna polepszająca pozycję strony. Linkowanie zewnętrzne, jest niczym innym jak pozyskiwaniem linków na stronę z innych zewnętrznych źródeł, takich jak fora internetowe czy serwisy www. Podczas zdobywania linków pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim Page Rank strony odsyłającej. Page Rank jest rankingiem, który mówi o wartości danej domeny w „oczach” Google w skali od 1 do 10. Warto, zatem pozyskiwać linki ze stron internetowych z jak najwyższym wynikiem Page Rank. Nie można przy tym zapominać o tym, aby linki pozyskiwane były regularnie, w małych ilościach i z różnych źródeł, tak aby stwarzać pozór naturalnego linkowania. Istotne jest również  zróżnicowanie form w anchorze (tekście umieszczonym w odnośniku). Powinien on przybierać różne formy słowa kluczowego.

Pozycjonowanie stron www Gdynia.

Jak widzisz pozycjonowanie nie należy do rzeczy najłatwiejszych. Tylko umiejętne zastosowanie wyżej przedstawionego algorytmu działania pozwoli na wypozycjonowanie strony internetowej na określone słowa kluczowe. Nie można, jednak zapominać o tym, że błędne działania w dziedzinie SEO, mogą poskutkować obniżeniem pozycji strony w wyszukiwarkach. Warto, zatem zlecić wykonanie takiej strony doświadczonemu pozycjonerowi i odpowiedniej firmie, która w swoim dorobku ma dziesiątki wypozycjonowanych stron. Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie stron internetowych