Strony www Gdynia – cechy, rynek i wykonawcy

strony www gdynia

Strony www Gdynia

Strony www Gdynia. W Gdyni istnieje wiele firm. Sporo z nich nadal nie ma swojej indywidualnej strony www. To sprawia, że wiele z nich traci swoich potencjalnych klientów. Niektórzy interesanci nie są w stanie po prostu dowiedzieć się o firmie, ponieważ bardzo często ich jedynym źródłem wiedzy jest Internet. Fakty są takie, że ponad 53% światowej populacji korzysta z Internetu. Taki wynik sprawia, że posiadanie strony internetowej staje się dla biznesów dość korzystne. Leady sprzedażowe częstokroć w całości pokrywają cenę wykonania i utrzymania witryny. To sprawia, że firmy bardzo często decydują się na zainwestowanie w stronę internetową, co zwraca się im w postaci regularnego przypływu klientów. Z relacji właścicieli gdyńskich firm wynika, że wielu z nich zauważyło znaczący wzrost klientów po stworzeniu strony www. Natomiast osoby, które prowadzą swój sklep internetowy, zanotowały istotny wzrost sprzedaży produktów. W tym artykule nie będziemy, jednak mówić wiele o sklepach internetowych, ponieważ zostały one dokładniej omówione tutaj: tworzenie sklepów internetowych Gdynia. Skupimy się natomiast bardziej na stronach www.

Sklepy internetowe czy strony www Gdynia?

Na samym początku warto zastanowić się, czy wybrać sklep internetowy, czy stronę internetową. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj biznesu prowadzisz. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem będzie informacyjna strona www. Na takiej stronie internetowej przedstawione zostaną zwięźle i rzeczowo najważniejsze informacje. Witryna poinformuje klienta o działalności takiej firmy, asortymencie i możliwościach kontaktu. Dodatkowo będzie kreować w pozytywny sposób wizerunek Twojej firmy. Taki wybór jest trafny, wtedy gdy prowadzimy działalność usługową lub oferujemy produkty specyficzne, tj. meble, szwalnie czy inne rzeczy wymagające zróżnicowanej specyfiki. W innych sytuacjach warto przemyśleć wdrożenie sklepu internetowego. Gdyńskie firmy bardzo często nie prowadzą ani sklepu internetowego, ani strony www, dlatego nieważne co wybierzesz, to i tak zyskujesz przewagę konkurencyjną!

Kluczowe cechy strony www.

Dobrze wykonana strona www musi wykazywać się określonymi cechami. Do najważniejszych z tych cech należą:

  • Zwięzłość i rzeczowość – w dobie Internetu znaczenia nabierają przekazywanie krótkich i treściwych informacji. Nikt nie lubi tracić czasu na czytanie długich tekstów. Każdy chce, dowiedzieć się jak najwięcej rzeczy, w jak najkrótszym czasie.
  • Zrozumiałość i dostępność – treści na stronie muszą być czytelne dla wszystkich użytkowników. Sugeruje się korzystanie z prostego słownictwa, ograniczając wyrażenia branżowe do minimum. Swoje zastosowanie ma, także standard WCAG 2.0, pozwalający korzystać, ze strony osobom niepełnosprawnym.
  • Użyteczność i intuicyjność – strona www musi rozwiązywać problemy użytkowników. Potencjalny klient powinien otrzymywać na niej odpowiedzi na nurtujące go pytania. Poprawnie zaprojektowana strona internetowa, ma także obowiązek umożliwiać sprawne poruszanie się po serwisie.
  • Mobilność i responsywność – ze względu na to, że z Internetu korzystać można z najróżniejszych miejsc, strona musi być przygotowana na takie sytuacje. Poza mobilnością ważna jest też responsywność, która pozwala na wyświetlanie strony na urządzeniach o zróżnicowanych rozdzielczościach ekranu.
  • Bezpieczeństwo i bezawaryjność – koniecznością w zabezpieczaniu strony www jest ustawienie silnego i nieoczywistego hasła dostępowego. Dodatkowo strona powinna być stawiana na sprawdzonym serwerze, po to, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko jej awarii.
  • Integralność z mediami społecznościowymi – w dzisiejszych czasach sporo osób korzysta z portali społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, Pinterest czy Youtube. Warto, aby strona internetowa została zaprojektowana tak, aby poprawnie funkcjonowała na tego typu serwisach tj. była na nich poprawnie wyświetlana i zintegrowana z kontem firmowym.

Komu zlecić wykonanie strony www Gdynia?

W Gdyni istnieją różne firmy informatyczne. Trzeba, pamiętać, że informatyka jest dziedziną bardzo rozbudowaną. Tak jak w medycynie, mamy lekarzy o różnych specjalnościach, tak i tutaj istnieją informatycy specjalizujący się w różnych obszarach tej dziedziny. Chcąc stworzyć stronę internetową, powinniśmy znaleźć doświadczonego webmastera. Pod słowem doświadczony, kryje się liczba i różnorodność wykonanych realizacji. Tylko osoba, która zrealizowała odpowiednią liczbę projektów, może pochwalić się umiejętnością stosowania nietypowych, ale skutecznych rozwiązań. Jeżeli prowadzisz swoją firmę na terenie Gdyni i chciałbyś wykonać stronę internetową, to sprawdź naszą ofertę: strony internetowe gdynia.