Render i wizualizacja zdjęć – 3D Product Packshot, Zdjęcia CGI

Czym jest 3D Product Packshot?

3D Product Packshot tworzy lśniące wizualizacje dla Twoich produktów. Reprodukuje Twoje produkty w środowisku cyfrowym jako 3D i sprawia, że ​​wyglądają na lepsze i bogatsze. Tak więc tego typu grafiki są stosowane w kampaniach reklamowych, marketingowych. Dzięki stosowanej technice, grafiki zyskują najatrakcyjniejszy wygląd dla docelowego klienta.

Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie, wybranej firmie, wykonanie zadania. Jeśli jednak chcemy wykonać samemu projekt, to w skrócie opowiem jak to zrobić. Pierwszym etapem będzie wykonanie tekstur i modelu 3D, do tego można wykorzystać np. darmowy program Blender albo płatny, cały zestaw do grafiki 3D Adobe. Następnie musimy przygotować materiał za pomocą, którego pokryjemy nasz model. Kiedy już nałożymy materiały na model, przychodzi pora na dodanie etykiet/loga, bądź czegokolwiek chcecie. Na koniec dodajemy światła i pozostaje lekka post-produkcja w np. photoshopie.

Link do dokładnego poradnika na YouTube

Dlaczego 3D Produktu Packshot wyprzedza o krok tradycyjne zdjęcia?

 • Tworzenie packshotów 3D to uproszczony proces. W takim przypadku nie musisz szukać profesjonalnego fotografa.
 • Możliwości zmian w już wymodelowanych produktach (kolory, cienie, dodatkowe elementy itp.)
 • Nie musisz zlecać wykonania produktu, możesz mieć tylko pomysł, który z łatwością z wizualizuje wybrany, przez ciebie, serwis.
 • Prezentacje twoich produktów można z wizualizować w różnych sceneriach, oświetleniu, czy pogodzie.

Podsumowując: nie musisz produkować produktu i szukać profesjonalnego fotografa. Oszczędzasz pieniądze, zmniejszasz ryzyko i oszczędzasz cenny czas, otrzymując pełną gamę wysokiej jakości renderowania produktów 3D.

Zastosowanie 3D Produckt Packshot

Ten typ grafiki swoje zastosowanie odnalazł w reklamie oraz stronach internetowych. Gdzie teraz się nie obejrzymy, czy to w telewizji, czy to na bilbordach, często możemy zaobserwować właśnie 3D Produckt Packshot.

Jak tworzone jest 3D Product Packshot?

Najlepsze efekty uzyskamy, skierowując się do profesjonalnych serwisów. Na runku mamy dużo firm zajmującymi się wizualizacją 3D, od w pełni zautomatyzowanych, do robionych ręcznie od początku do końca. Jakość usługi przekłada się na cenę. Musimy pamiętać, że zespół specjalistów zawsze osiągnie lepszą jakość, od w pełni zautomatyzowanego oprogramowania.

Czym jest CGI?

Obrazy generowane komputerowo (CGI) to zastosowanie grafiki komputerowej do tworzenia obrazów w sztuce, mediach drukowanych, grach wideo, symulatorach, animacji komputerowej i efektach wizualnych w filmach, programach telewizyjnych, filmach krótkometrażowych, reklamach i filmach. W dzisiejszych czasach CGI można spotkać praktycznie wszędzie! Najnowsze filmy w większym czy mniejszym stopniu używają CGI. Przykładowo w filmach akcji Marvela CGI jest na porządku dziennym. W blokach reklamowych, na stronach internetowych wszędzie!

Zastosowanie CGI

CGI z racji na swój niski koszt jest często stosowany w:

 • Filmach,
 • Programach telewizyjnych,
 • Reklamach,
 • Grach komputerowych,
 • Wszelkiego rodzaju grafice.

Jak tworzone jest CGI?

Na przykładzie filmu, opiszę jak powstaje produkcja CGI:

 • Na początku artysta musi wykonać projekt sceny oraz modeli.
 • Kiedy scenorys zostanie ukończony, artyści pracują nad wyglądem filmu. Na tym etapie widać już mniej więcej zarys produkcji.
 • W tym momencie postacie wraz z otoczeniem są modelowane komputerowo, a następnie teksturowane.
 • Przychodzi pora na tzw. layout. Po rozmieszczeniu wirtualnej kamery każdy model pozycjonuje się pod odpowiednim kątem.
 • Animatorzy zajmują się ruchem postaci i w ten sposób dają im życie. Za postaciami i modelami umieszczają tło.
 • Na koniec specjaliści oświetlają scenę, dbając o najmniejsze szczegóły.

Przykłady grafik 3D Produkt Packshot oraz CGI

Na ilustracji widnieje czysty model 3d kanapy, 3D products packshot .
Czysty model 3d kanapy 3D products packshot.
Na ilustracji widnieje gotowy model 3d kanapy 3D products packshot.
Gotowy model 3d kanapy 3D Product packshot
Źródło
Na ilustracji widnieje niebieski, pierścionek wykonany w CGI.
Pierścionek wykonany w CGI
Na ilustracji widnieje sypialnia wykonana w CGI.
Sypialnia wykonana w CGI