Reklama internetowa Adwords Gdynia

Reklama internetowa Adwords Gdynia

Czym jest Google Adwords?

 

Reklama internetowa Adwords Gdynia. Google Adwords to system reklamowy zaprojektowany i wdrożony przez firmę Google. Działanie systemu opiera się na wyświetlaniu linków sponsorowanych wśród czołowych wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google na wybrane przez reklamodawcę frazy. Rozliczanie w systemie opiera się o wskaźnik CPC (Cost Per Click), który oznacza koszt za pojedyncze kliknięcie odbiorcy w link sponsorowany. Google Adwords to znakomite narzędzie, które pozwala na tworzenie skutecznych kampanii reklamowych, które w efekcie generują korzyści w postaci dodatkowych klientów i wygenerowanych sprzedaży produktów i usług.

Od czego zależy sukces kampanii Google Adwords?

 

Na sukces kampanii Google Adwords wpływa kilka istotnych czynników. Do najważniejszych z nich należą:

 

Trafne wyselekcjonowanie słów kluczowych i zdefiniowanie ich stawek.

Produkty i usługi warto promować na słowa kluczowe, które są ściśle powiązane z branżą w której działamy. Słowa kluczowe powinny, także posiadać dużą liczbę wyszukiwań miesięcznych. Dodatkowo stawki za pojedyncze kliknięcia w link sponsorowany powinny być w odpowiedniej wysokości, co oznacza, że nie powinny być, ani zbyt niskie, ani zbyt wysokie, po to aby link sponsorowany wyświetlał się na odpo.

 

Prawidłowe określenie grupy docelowej.

Bardzo często zdarza się, że firmy reklamowe nie selekcjonują grupy docelowej. Tworzone reklamy kierują do wszystkich odbiorców co jest oczywistym błędem. Przed stworzeniem kampanii powinniśmy poważnie zastanowić się kto jest naszym potencjalnym klientem i do niego właśnie kierować swoją ofertę. Oznacza to, że np. promując sprzedaż gry komputerowej nie będziemy promować produktu wśród osób starszych, lecz wśród osób młodych o powiązanych zainteresowaniach.

 

Umiejętne tworzenie linków sponsorowanych.

Poprawne zdefiniowanie linków sponsorowanych jest jednym z kluczowych czynników, które mają wpływ na sukces kampanii. Dobrze stworzony link przyciągnie uwagę odbiorcy. Pozwoli, także szybko przekierować potencjalnego klienta na stronę docelową.

 

Atrakcyjny landing page lub strona internetowa z produktem.

Tylko atrakcyjna wizualnie strona internetowa czy tzw. landing page (strona produktu) pozwoli na osiągnięcie maksymalnej konwersji produktu lub usługi. Dobrze wykonana strona internetowa to podstawa w budowaniu własnej marki w internecie i osiąganiu pozytywnych wyników sprzedażowych. O tworzeniu stron internetowych i ich istocie pisaliśmy już w jednym z naszych artykułów: projektowanie stron internetowych Gdynia .

 

Jakość produktu.

Kolejnym ważnym aspektem mającym wpływ na konwersję i efekt kampanii jest jakość i użyteczność produktu. Produkt powinien być wykonany dobrze i zachęcać odbiorców do kupna. Musi być, także użyteczny, czyli zaspokajać potrzeby klientów. Istotna wydają się, także opinie wystawiane w Internecie na temat samego produktu i marki. Warto zadbać, aby były one pozytywne i autentyczne.

 

Wszystkie te czynniki bezpośrednio przekładają się na skuteczność przeprowadzanej internetowej kampanii reklamowej Adwords. Warto zatroszczyć się o każdy z nich,po to aby przeprowadzana kampania przynosiła firmie korzystne wyniki w postaci dodatkowo wygenerowanych sprzedaży.

 

Reklama internetowa Adwords Gdynia.

 

Reklama internetowa Adwords Gdynia! Mieszkasz w Gdyni lub okolicach i chciałbyś przeprowadzić profesjonalną kampanie reklamową Adwords? Firma Nautil zajmuje się tworzeniem kampanii reklamowej na terenie Trójmiasta już od ponad 10 lat. Wykorzystujemy swoje doświadczenie do tworzenia efektywnych i skutecznych kampanii internetowych! Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 530 262 005 lub przez e-mail: biuro@nautil.pl