Jak przyspieszyć swoją stronę i sprawić aby była wyżej w wyszukiwarce?

Jednym z  głównych czynników mających wpływ na wysokość pozycji fraz w wyszukiwarce jest czas załadowania się strony internetowej. Im ten czas jest krótszy, tym wyższe prawdopodobieństwo, że strona internetowa będzie zajmowała lepszą pozycję od innych, których czas wczytywania jest znacznie dłuższy. W tym artykule odpowiemy na pytanie jak przyspieszyć swoją stronę.

 

Co wpływa na szybkość ładowania strony?

Są to przede wszystkim:

  • Serwer – kluczowe są tutaj jego parametry a także lokalizacja. Im krótszy czas odpowiedzi serwera tym lepiej.
  • System CMS w jakim została stworzona strona. Najszybciej zawsze załaduje się strona napisana w samym języku HTML, która pozbawiona będzie skryptów PHP. Czyli takich, które wykonują się po stronie serwera. Sam CMS nie ma tak dużego znaczenia jak liczba zainstalowanych dodatkowych modułów. Wiadomo, że pozwalają one znacznie zwiększyć funkcjonalność strony jednak odbywa się to kosztem obciążenia serwera a to z koli wpływa na czas ładowania się strony.
  • Zawartość strony. Strony składają się przede wszystkich z tekstów i grafik. O ile teksty nie obciążają zbytnio strony to grafiki już jak najbardziej tak. Im więcej waży plik graficzny tym gwarancja, że strona załaduje się wolniej.

 

Co zrobić aby skrócić czas ładowania strony?

Na początku należy wykonać audyt korzystając z darmowego narzędzia PageSpeed Insights.

Link – https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

 

Narzędzie sprawdzi kluczowe elementy strony jak i ustawienia serwera, która powinny zostać zoptymalizowane.

Po sprawdzeniu zostanie przedstawiony dokładny opis tego co należy zrobić aby strona ładowała się szybciej.

Najważniejszym udogodnieniem narzędzia jest to, że przygotuje sam za nas zoptymalizowane pliki, które należy podmienić z obecnymi, które są na stronie. Po samej tej czynności współczynnik szybkości naszej strony wzrośnie nawet kilkukrotnie! Teraz już wiesz jak przyspieszyć swoją stronę.

Nasza firma Nautil oferuje usługę, pozwalającą na przyspieszenie strony internetowej oraz zoptymalizowanie jej pod kątem wyszukiwarek internetowych. Zachęcamy do kontaktu aby poznać szczegóły.