Dlaczego strona na WordPress?

Czym jest WordPress?

Obraz Logo WordPress Litera "W" w okręgu z tekstem WordPress po prawej stronie

WordPress jest wydanym w 2003 r. graficznym, systemem zarządzania treści wykorzystującym baze danych MySQL, system ten jest bezpłatny. Jest on najpopularniejszym tego typu systemem na rynku który wciąż jest nieustannie rozwijany. Twórcy ciągle wzbogacają system o nowe funkcje. Jest także udoskonalany przez niezależnych użytkowników którzy mogą tworzyć swoje rozszerzenia i ulepszenia w postaci wtyczek i motywów. System ten jest dostępny w wielu popularnych językach między innymi w angielskim jak i polskim. Na systemie WordPress opiera się 40% wszystkich witryn internetowych co świadczy o jego wysoko postawionej pozycji na rynku.

  • Zalety systemu WordPress
  • Prosty w użyciu
  • Ogromna ilość wtyczek i motywów
  • Wielka społeczność
  • Przyjemny dla oka edytor graficzny
  • Możliwość tworzenia wpisów za pomocą urządzeń mobilnych

Popularność WordPress

WordPress jest to bardzo popularny system do tworzenia stron internetowych ceniony przez zaawansowanych jak i tych początkujących użytkowników. Jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze system co ułatwia tworzenie stron przez początkujących użytkowników którzy nie muszą znać żadnych języków programowania, a wielka społeczność zgromadzona przez lata zapewnia łatwe wyszukiwanie przydatnych nam porad podczas tworzenia swojej pierwszej strony www.

Niski próg wejścia

WordPress jest bardzo prostym narzędziem do tworzenia stron www więc z pomocą niezliczonej ilości porad nagromadzonych już w internecie np. dostępne artykuły na naszej stronie nautil.pl dzięki nim możemy założyć swój pierwszy blog, sklep internetowy, serwisy społecznościowe lub stronę promującą naszą firmę. Która przypadnie do gustu naszemu odbiorcy. Wystarczy kilka kliknięć aby stworzyć piękną i niepowtarzalną stronę internetową.

Obraz Logo WordPress czyli litera "W" w okręgu a w tle wiele takich samych logo

Wielki wybór wtyczek

W WordPress w szybki sposób można dodać do swojego projektu wtyczki które są najczęściej zupełnie darmowe dodają do naszego projektu niestandardowe opcje aby dostosować stronę do naszych potrzeb. Wtyczki mogą zawierać różne elementy np. dodając bardziej rozbudowane zabezpieczenia, takie dodające system wyszukiwarki na naszej stronie, optymalizujące zamieszczoną treść, dające bardziej rozbudowane edytory treści i wiele więcej. Wtyczki są tworzone przez ogromną społeczność użytkowników WordPress.

Piękne Motywy

Tak jak wtyczki motyw też są proste w użytku w dowolnym momencie możemy zmienić motyw naszej strony na zupełnie inny. Możemy wybrać jakikolwiek z wielu motywów stworzonych przez innych użytkowników. Także możemy stworzyć taki motyw samemu i zaaplikować go na własnej stronie. Motywy możemy edytować tak jak nam się podoba ustawiając, kolory, rozmiary, czcionki, układ naszej strony oraz wiele innych opcji.

Zdjęcie Laptopa z włączonym WordPress rękoma na laptopie w tle widać telewizor za bardzo kolorowym obrazem

Ceniony przez profesjonalistów

WordPress jest cenionym programem przez bardzo profesjonalne firmy na całym świecie dzięki temu systemowi powstało wiele bardzo zaawansowanych i miłych dla oka strona internetowych np. strony zrealizowane przez naszą firmę nautil.pl.

Dlaczego przedsiębiorcy wybierają WordPress

Przedsiębiorcy wybierają ten system z wielu powodów między innymi z tego że jest prosty w obsłudze i bardzo intuicyjny. W szybki sposób możemy dostosować naszą stronę do naszych potrzeb zmieniając motywy oraz przestawiając różne elementy. Strona może wyglądać tak jak nam się podoba aby pasowały do wizji naszej strony www. WordPress zna wiele osób dzięki czemu łatwo możemy zdobyć wiedzę potrzebną nam do korzystania z tego programu. Korzystanie z WordPress jest zupełnie bezpłatne więc jedynymi kosztami jakie musimy ponieść są Hosting oraz Domena.

WordPress a dostępność WCAG

Własną stronę w szybki sposób można przystosować do standardów WCAG korzystają z jednej z wielu dostępnych darmowych wtyczek pomagających przystosować stronę do standardów WCAG w przystosowaniu strony do tych standardów mogą nam pomóc artykuły dostępne na stronie standardwcag.pl. W WordPress 6.0 wprowadzono także udogodnienia WCAG dotyczące tworzenia stron przez osoby wymagające takich udogodnień.

Zdjęcie lekko przymkniętego laptopa z włączonym bardzo kolorowym zdjęciem wokół widnieje kolorowa poświata

Podsumowanie

WordPress jest idealnym wyborem dla początkujących użytkowników stawiających swoje pierwsze kroki z stronami internetowymi. Wielka liczba użytkowników gwarantuje łatwe odpowiedzi na nasze problemy. Prostota systemu nie wymaga nauki skomplikowanych języków programowania przez co szybko możemy zaobserwować efekty naszej pracy.