• Chrzanowskiego 2, 81-198 Kosakowo.
  • 530 262 005
  • biuro@nautil.pl

Sieci bezprzewodowe

Sieci bezprzewodowe

Sieci bezprzewodowe mogą zapewnić mobilność klientów, możliwość połączenia z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Bezprzewodowa sieć LAN (WLAN) jest  klasyfikowana jako sieć bezprzewodowa, która jest powszechnie stosowany w domach, biurach i środowisk kampusu. Chociaż wykorzystuje fale radiowe zamiast kabla, jest powszechnie wdrażana w środowisku sieci komutowanej i posiada format ramki, który jest podobny do sieci Ethernet.

Administrator sieci dla swojej małej i średniej wielkości firmy, musi aktualizować sieć zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Dlatego zaleca się aby, robić badania, jak inne przedsiębiorstwa ,grupy edukacyjne i społeczne stworzyły swoje sieci WLAN dla lepszego dostępu do swoich pracowników i klientów.

2

 

Chociaż  połączenie technologii bezprzewodowych stale się rozwija  to głównym jej celem jest mobilność. Możemy wyróżnić trzy podstawowe sposobów komunikacji w  sieci bezprzewodowej.

Sieć WPAN – Działa na odległości kilku metrów. Głównymi instrumentami są Bluetooth oraz Wi-Fi

Sieć WLANs – Działa od kilkuset metrów na przykład pokoju, domu.

Sieć WWAN – działa do kilku mil , łączy obszary między miastowe.

W obecnych sieciach komputerowych sieć położona za pomocą kabla będzie miała lepszą jakość niż sieć bezprzewodowa.  Obecnie szacuję się iż prędkość przesyłania danych za pomocą sieci bezprzewodowych jest dwa razy mniejsza niż w przypadku jakbyśmy chcieli przesyłać dane kablem.