• Chrzanowskiego 2, 81-198 Kosakowo.
  • 530 262 005
  • biuro@nautil.pl

Żywotność baterii w latopie

Żywotność baterii w latopie

Bateria jest jednym z tych elementów, bez których zwykły użytkownik laptopa nie byłby w stanie się obejść. Zatem szczególnie ważna jest wiedza na temat czynników, które wpływają na wyniszczenie baterii i sprawiają, że jej żywotność drastycznie spada. Na co, więc powinniśmy zwracać uwagę i jakich nawyków powinniśmy się wyzbyć?

1. Po pierwsze powinniśmy zadbać o to, aby korzystając z laptopa „na baterii” nie rozładować go całkowicie. Bateria, która uzyskuje poziom naładowania równy 0%, automatycznie traci spore możliwości. W prawdzie producenci laptopów i baterii ostatnimi czasy starają się zabezpieczyć baterię przed ich kompletnym rozładowaniem i konfigurują ustawienia tak, aby laptop automatycznie wyłączał się przy stanie naładowania równym 5%. Jeśli zatem nie jesteśmy przekonani czy takie ustawienia zostały wprowadzone, to powinniśmy zadbać o to na własną rękę.

2. Po drugie warto uważać na zbytnie przegrzewanie się baterii. Im dłużej bateria pracuję w zbyt wysokiej temperaturze, tym szybciej straci ona swoje wbudowane właściwości.

3. Kolejnym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest zbyt częste doładowywanie baterii. Baterię powinno doładowywać się w momencie, kiedy poziom baterii nie przekracza 10%. Nie powinniśmy, więc doładowywać jej jak nam się podoba, ponieważ takie działania ją niszczą.

Zastosowanie się do powyższych wytycznych pozwoli Wam uniknąć problemów związanych z działaniem baterii. Dbanie o tak proste rzeczy pomoże Wam stanowczo poprawić żywotność swojej baterii.