• Chrzanowskiego 2, 81-198 Kosakowo.
  • 530 262 005
  • biuro@nautil.pl

5 najnowszych trendów w tworzeniu stron internetowych

5 najnowszych trendów w tworzeniu stron internetowych

Z każdym rokiem rynek oferujący tworzenie stron internetowych staje się coraz bardziej atrakcyjniejszy dla klientów. Innowacyjne metody tworzenia grafiki na stronach internetowych wypierają z użycia te starsze, dzięki czemu strony internetowe stają się dużo bardziej przyjemniejsze dla oka. Do tego funkcjonalność i użyteczność strony nabiera coraz bardziej na znaczeniu. Warto być na bieżąco z ciągle ulegającymi zmianie trendami. Przedstawiam, zatem pięć najważniejszych wskazówek dla webmasterów, które zapewnią twojej stronie miano strony nowoczesnej o dobrej jakości.
 

  1. Strona responsywna

Tworząc strony internetowe nie powinniśmy zapominać o responsywności. Responsywność oznacza dostosowywanie się treści umieszczonych na stronach internetowych do różnych rozdzielczości ekranu. W erze komórek i tabloidów jest to aspekt niezmiernie istotny. Niestety wiele firm, wciąż zapomina o tej, jakże istotnej kwestii.
 

  1. Ikony

Niektóre odnośniki tekstowe na naszej stronie internetowej, zastąpić możemy ikonami. Ikony są to małe obrazki graficzne, które pełnią funkcję zastępowania nimi tekstu. Przykładowo całkowity napis Twitter zastąpimy, charakterystycznym dla niego małym obrazkiem z ptakiem lub literką T.
 

  1. Zdjęcia.

Ważnym elementem na stronach internetowych są dobrze wykonane zdjęcia o dużej rozdzielczości. Takie zdjęcia przede wszystkim muszą być dobrej jakości, wykonane przez profesjonalnego fotografa. Muszą nie tylko przyciągać uwagę, ale zasadnie nawiązywać do treści strony.
 

  1. Czciona

Lata, kiedy używało się czcionek typu Arial i Times New Roman bezpowrotnie już minęły. Na topie są teraz czcionki, które nie tylko przykuwają uwagę czytelnika, ale także znakomicie współgrają z prezentowaną na stronie internetowej treścią. Oczywiście nietypowa czcionka nie odnosi się jedynie do nagłówków, ale również do czcionki stosowanej w zasadniczym tekście.
 

  1. Najnowsza wersja HTML i CSS

Używanie w sposób poprawny najnowszych wersji języków kodowania stron, czyli HTML 5 i CSS, znacząco ułatwi pracę maszynom. Dzięki temu nasza strona będzie dużo lepiej pozycjonowana w wyszukiwarkach internetowych, co wpłynie na większą liczbę osób odwiedzających naszą stronę. Dodatkowo najnowsza wersja języka HTML pozwala na dużo lepszą interakcję pomiędzy stroną a użytkownikiem, co znacząco polepsza obustronną relację.