• Chrzanowskiego 2, 81-198 Kosakowo.
  • 530 262 005
  • biuro@nautil.pl

Jakie są efekty pozycjonowania

Jakie są efekty pozycjonowania

Każda firma oferująca pozycjonowanie strony internetowej działa nieco inaczej od konkurencji. Ogólnie sposoby na skuteczne wypozycjonowanie nie są zawarte w żadnej książce (są tylko domysły). DLaczego tak się dzieje? Otóż algorytm, który został stworzony przez Google regularnie ulega zmianie, a wraz z nim zmianie ulegają oceniane przez wyszukiwarkę argumenty. W tym artykule chcielibyśmy pochwalić się naszymi efektami pozycjonowanie. W tym celu wybraliśmy dwa losowo wybrane przez nas serwisy interentowe, które sa przez nas pozycjonowane. Przy każdym z nich umieściliśmy krótki opis oraz zdjęcie z uzyskanymi przez nie pozycjami w wyszukiwarce.

Wszsytkie te serwisy zdecydowały się na jednorazową płatność za osiągnięty efekt – dzięki czemu nie muszą regularnie co miesiąc ponosić kosztów z tytułu pozycjonowania.

W pozycjonowaniu najważniejsze jest to, aby po pewnym okresie czasu widać było pozytywne jego efekty. Przy sprawdzaniu wielkości postępów pod uwagę bierzemy przede wszystkim pozycje w wyszukiwarkach na jakich znajduje się strona. Przejdźmy zatem do analizy pozycjonowanych przez nas stron:

1. Outlet-trade.pl – sklep internetowy

Przed pozycjonowaniem:
outlet

Po pozycjonowaniu:

po

Pozycjonowanie strony outlet-trade.pl rozpoczęliśmy na początku czerwca. Jak widzimy na zdjęciach efekty tego procesu są znakomite. Strona, która była praktycznie niewidoczna w przeglądarkach internetowych już po tygodniu zaczęła uzyskiwać wyższe pozycję, aby ostatecznie po niecałych trzech miesiącach zająć czołowe lokaty w wyszukiwarkach internetowych. Jak widzimy 7 z 12 słów kluczowych pozycjonowanych przez firmę Nautil znalazło się na pierwszej stronie wyników w Google.pl, a 9 z 12 fraz polepszyło znacznie swój wynik! Pozycjonowanie sprawiło, że stronę outletu odwiedziło więcej użytkowników co bezpośrednio wpłynęło na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym.

2. Wyspa.edu.pl – wydawnictwo

Przed pozycjonowaniem:
wyspa1

Po pozycjonowaniu:

Czas pozycjonowania strony wyspa.edu.pl ze względu na wysoką konkurencję pozycjonowanych fraz był nieco dłuższy. Pozycjonowanie rozpoczęliśmy na początku stycznia. We wrześniu wszystkie słowa kluczowe wyświetlają się już na pierwszych trzech stronach w wynikach wyszukiwania z czego 4 z 10 na pierwszej stronie! Frazy są cały czas pozycjonowane, wiec ich pozycja już niedługo powinna jeszcze bardziej wzrosnąć!