• Chrzanowskiego 2, 81-198 Kosakowo.
  • 530 262 005
  • biuro@nautil.pl

Nowa aktualizacja Windows 10

Windows 10 Fall Creators Update

Nowa aktualizacja Windows 10

Windows 10 Fall Creators UpdateCzym jest Fall Creators Update?

Fall Creators Update to nowa aktualizacja systemu Windows 10. Ma za zadanie polepszyć funkcjonowanie całego systemu zarówno pod kątem efektywności działania, jak i bezpieczeństwa. Nie wprowadza ona niespodziewanych i gwałtownych zmian tak jak to miało miejsce w poprzednich ulepszeniach Windowsa 10.

Poprawa bezpieczeństwa.

Fundamentalną zmianą jest wprowadzenie nowych funkcjonalności polepszających ochronę katalogów i plików przechowywanych na dysku. Za sprawą Windows Defendera możliwe jest odpowiednie zabezpieczenie katalogów poprzez zablokowanie możliwości ich edycji. Dzięki temu katalogi i pliki w nich zawarte są mniej podatnę na infekcję za sprawą niebezpiecznych aplikacji. Istotną zmianą jest, także usunięcie protokołu SMBv1, który cechował się wysoką podatnością na ataki.

Efektywniejsza synchronizacja z OneDrive.

Aktualizacja wprowadza zmiany w działaniu OneDrive. W folderze wyświetlane są pliki zapisane zdalnie na dysku OneDrive. Polecenie otworzenia lub wykonania pliku powoduję jego samorzutne pobranie. Wprowadzona została, również poprawka pozwalająca na wskazanie programów, które mogą mieć dostęp do plików lokalnych i internetowych.

Kontynuacja zadań na telefonie.

Istnieje możliwość sparowania telefonu z komputerem. Dzięki temu możliwe jest płynne przeniesienie wykonywanej pracy z telefonu na komputer. Warto tutaj zaznaczyć, że urządzenia mobilne nie muszą pracować na systemie operacyjnym Windows, aby taka wymiana była możliwa. Aktualnie funkcja ta nie jest wystarczająco rozwinięta i pozwala wyłącznie na przesyłanie do danego urządeznia łączy do stron internetowych.

Kontrola wydajności kart graficznych.

Fall Creators Update wprowadza ustawienia pozwalające na stałe kontrolowanie wydajności zintegrowanej i niezintegrowanej karty graficznej. Sprawdzane jest ich obciążenie i wykorzystanie. Wyświetlany zostaje również czas, jaki poświęcają karty na wykonywanie konkretnych procesów.

Czy zainstalować aktualizację?

Każda kolejna aktualizacja dostarcza nowe poprawki w zakresie bezpieczeńśtwa, dlatego głównie z tego powodu zaleca się instalację aktualizacji, ale dopiero wtedy, gdy aktualizacja zostanie automatycznie rozpoczęta. Zauważono, że ręczna instalacja u niektórych użytkowników powodowała błędy, które skutkowały zawieszaniem się komputera i wyświetlaniem niebieskich okienek na ekranie.