• Chrzanowskiego 2, 81-198 Kosakowo.
  • 530 262 005
  • biuro@nautil.pl

Flat Design – Najnowsze Trendy w projektowaniu grafiki

trendy w grafice komputerowej

Flat Design – Najnowsze Trendy w projektowaniu grafiki

Każdego roku coraz to większa liczba grafików i webdesignerów uświadamia sobie, jak ważne jest graficzne projektowanie stron, które będzie zgodne z panującymi na rynku standardami. Warto poszerzać swoją wiedzę o nowe rozwiązania i być na bieżąco z panującymi trendami. Ostatnio na topie jest Flat Design, czyli minimalistyczny styl zawierający kilka graficznych elementów, które przykuwają naszą uwagę. Cechami charakterystycznymi stylu jest płaska budowa, wykorzystywanie wyłącznie żywych kolorów i dążenie do maksymalnego minimalizmu. A o to 4 charakterystyczne cechy tego stylu:
 
1. Po pierwsze długie cienie. Zastosowanie długich cieniów daje wrażenie złożoności bez rzeczywistej utraty cechy minimalizmu.
 
2. Po drugie kontrast kolorów. Wykorzystanie dynamicznych barw i zestawienie ich kontrastów pozwoli na uzyskanie ciekawego efektu, który zagwarantuje, że na stronie nie zagości wizualna monotonia.
 
3. Po trzecie „Ghost Buttons”, czyli przyciski mające kształty figur geometrycznych takich jak kwadraty czy prostokąty. Figury te bywają zaokrąglone i najczęściej wykonane są z pojedynczej linii. W środku tych figur znajduje się najczęściej zwykły tekst. Przyciski te wymagają jednak specjalnych testów do ich poprawnego funkcjonowania.
 
4. Po czwarte niezbyt skomplikowana typografia. Wykorzystanie płaskiej czcionki, której szerokość linii jest identyczna, zapewni użytkownikowi komfort w odczytywaniu treści. Przykładem czcionki tego rodzaju jest powszechnie znana Sans-Serif”.